BOSU

BOSU je moderní a oblíbený systém cvičení určený pro komplexní zpevnění svalů celého těla, který má pozitivní vliv na zdravé držení těla, fyzickou kondici a redukci tuku. Základem cvičení BOSU je speciálně vyvinutá nafukovací kopule BOSU Balance Trainer, kterou při cvičení používáme jak stranou rovnou, tak vypouklou.

Pro koho je cvičení určené?
Cvičení je vhodné pro ženy i muže všech věkových kategorií ať už se jedná o vrcholové sportovce, nebo ty, kteří cvičí doma pro zdraví. BOSU cvičení je výjimečné v tom, že zapojuje nejen vědomě ovládané svaly, ale i hluboké kosterní a další důležité svaly, které vinou moderního životního stylu nepoužíváme a které zajišťují správné držení těla. Ochablost těchto svalů pak zapříčiňuje velmi časté bolesti zad a kloubů. BOSU Balance Trainer byl původně vyvinutý pro rehabilitaci. Díky širokému rozsahu použití může BOSU cvičení používat osoba jakékoli věkové kategorie od amatérů až po vrcholové sportovce, tato důmyslná pomůcka se využívá v aerobních centrech, sportovních oddílech, rehabilitačních centrech i domácnostech.

Cvičení na BOSU
BOSU Balance Trainer je určený pro širokou škálu tréninků od balančních či rehabilitačních až po posilovací tréninky. Každá lekce BOSU trvá 55 minut. Ideální je kombinovat cvičení BOSU s dalšími typy cvičení.

Výhody cvičení BOSU
Cvičení BOSU komplexně posiluje svaly celého těla, zpevňuje šlachy a vazy, zajistí lepší koordinaci pohybu, držení těla a jako každá fyzická aktivita má pozitivní vliv na kardiovaskulární systém a redukci tuku. Odměnou Vám tedy bude štíhlejší postava, pevnější tělo a pravidelné cvičení může pomoci i odstranit bolesti zad a šíjových svalů.

Naše lekce BOSU obsahuje: 
- zahřátí (pozvolného aerobního charakteru)
- posilování celého těla
- závěrečné protažení a relaxaci 
Jedná se tedy o dynamickou formu cvičení. 

Vaše první lekce? 
- na lekci přijďte raději 5-10 minut před jejím zahájení (sdělte lektorovi, že jste na lekci poprvé)
- mějte sportovní oblečení, není třeba speciální. Obuv je třeba mít sportovní a hlavně ČISTOU. Používanou pouze do interiéru!!!
- nezapomeňte na dostatek vody nebo iontového nápoje
- užijte si lekci je to super :-)
- o vašich pocitech z první lekce na této zábavné "balanční ploše" se podělte s kamarády a kolegy :-)