FLOWIN

Flowin je nový švédský tréninkový koncept. Jde o funkční tréninkovou metodu využívající tělo jako zátěž, speciálně zaměřená a přizpůsobená individuálním potřebám každého. Díky funkčnímu tréninku je zapojeno celé tělo, které pracuje v několika směrech a tím je podporována jeho větší všestrannost.

Cvičení je prováděno pouze s tělem fungujícím jako zátěž. Hodně pozornosti je věnováno hlubokému stabilizačnímu systému – středu těla (core). V porovnání s tradičním core-tréninkem, který je založený na statických pozicích, využívá Flowin dynamického pohybové vzorce, aby bylo dosaženo maximálního efektu. Kromě aktuálního tréninkového efektu má frikce mezi klouzavými povrchy také uklidňující efekt. I lidé, kteří nejsou zvyklí na pravidelné cvičení, jsou schopni toto cvičení pohodlně provádět.

Flowin je cvičební nástroj a tréninkový koncept zároveň. Je složen z velké podložky a sady malých destiček pro ruce, nohy, kolena a lokty. Je to ideální pomůcka pro formování postavy, ale i silový a kardio trénink. S Flowinem může cvičit úplně každý.